Kde se používají planetové převodovky? Budete překvapeni

Planetové převodovky jsou běžnější součástkou, než jste si možná mysleli. A v tomto článku vám to dokážeme.

Mobilní pracovní stroje představují v dnešní době spoustu zařízení. Ty přitom najdou uplatnění nejen ve stavebním průmyslu, ale také v zemědělství, lesnictví, přepravě a celé řadě dalších odvětví. Aby ale tyto pracovní stroje mohly fungovat, potřebují kvalitní součástky – převodové motory Bühler.

více v článku...

Kde se používají?

Kde najdou tyto součástky uplatnění? Možná jste to netušili, ale některé z těchto strojů jste měli celou dobu před nosem. Planetové převodovky Bühler nebo šnekové převodovky Bühler používají například bagry, silniční válce, kombajny, jeřábů nebo komunální stroje. Každá z výše uvedených převodovek přitom najde uplatnění v jiném odvětví.

Planetové převodovky Bühler se používají především pro pohon pojezdu, pohon otočné části stroje nebo pohon bubnu navijáku. Výhodou planetových mechanismů je především možnost přenosu vysokých krouticích momentů. Nepotřebují přitom velké rozměry k tomu, aby byly schopné tuto službu stroji poskytnout. Díky relativně vysokým převodovým poměrům navíc dovolují optimalizovat hydraulický okruh stroje, což je další výrazné plus.

Nejen ve stavebních strojích

Planetové převodovky Bühler nejen pro pohon pojezdu tak představují ideální řešení nejen pro kolový a pásový podvozek. Zde je ale možné nejlépe využít jejich kroutivých momentů při relativně vysokých sjezdových rychlostech. Díky své odolnosti navíc dovolují dlouhodobé používání bez nutnosti výměny. Případně jen s drobným servisem, který je ale nutní u každého vozu. Zejména pokud je pravidelně používán.

Jestliže i vy potřebujete vyměnit převodovku vašeho stroje, podívejte se na eshop Schmachtl.cz. Právě tady totiž najdete kvalitní sortiment za rozumné ceny. Veškeré objednané zboží si navíc můžete nechat doručit až k vašim dveřím bez většího příplatku.