Objímání stromů

Víme, že stromy mají mnoho výhod. V lesích poskytují životní prostředí, dřevo, biologickou rozmanitost a ekosystémové služby. Ve městech mohou zmírňovat efekt městského tepelného ostrova tím, že ochlazují vzduch a snižují množství skleníkových plynů.
Možná překvapivě však přibývá důkazů o tom, že stromy prospívají také našemu duševnímu zdraví. Myšlenka, že člověk je úzce spjat se zemí, přetrvává po celou historii lidstva a napříč kulturami.
V západním světě toto spojení naposledy popsal významný biogeograf E. O. Wilson ve své knize Biophilia z roku 1984. Wilson uvádí, že lidé jsou přirozeně rádi v blízkosti jiných živých tvorů.

Tato teorie pomáhá vysvětlit, proč lidé dávají přednost zeleni před městskými scenériemi, proč jsou majitelé domácích zvířat šťastnější a zdravější a možná i to, proč jsme tak posedlí roztomilými a přítulnými zvířaty.
Zajímají Vás také věci mezi nebem a zemí? Pak Vás zveme na náš blog, kde o těchto věcech píšeme zajímavé články. Ale také i o jiných. Módě, slavných osobnostech, přírodě, přírodních kamenech, špercích, zajímavostech a spoustu dalších. Například o tajemství pentagramu či o čínských znamení zvěrokruhu.