Příběh fotografie

Fotografie vznikla v roce 1825 a postupně se rozvíjela. Vznikaly černobílé fotografie na fotoaparátech, které byly velmi složité. Fotilo se s nimi nesnadno a fotografie nebyly až tak ostré.
Později vznikl fotoaparát pro černobílé fotografie, který se přenášel na řemeni na krku. Nemusel se už stavět na zem, aby byl fotoaparát stabilní.
Asi nejznámějším českým fotografem je Jan Saudek, který má mnoho fotografií u své slavné stěny, vzniklé protékající vodou, na níž se vytvořila složitá struktura.
Ze zahraničních fotografů je asi nejslavnější Annie Leibovitz. Zabývá se focením osobností a nafotila slavné snímky Johnna Lenona s jeho manželkou Yoko Ono. Má na kontě tisíce snímků, které měly vliv na společnost a působily rozruch i kontroverze.

Rádi byste se dozvěděli o dalších zajímavých tématech jako například módě, špercích, drahých kamenech, přírodě, slavných lidech či o věcech mezi nebem a zemí?
Podívejte se na náš blog. Můžete si zde například přečíst zajímavosti o nejkrásnějších krystalech na světě nebo o citátech o životě, lásce a manželství.