České ploty: Jak postavit plot z gabionů?

Přírodní kamenný plot vypadá fantasticky a nepotřebuje žádnou zvláštní údržbu. Jak postavit přírodní kamenný plot z gabionů?

České ploty z gabionu

Gabionové ploty jsou ekologické, esteticky velmi zajímavé a věčné. Kdo má rád kámen a zároveň neplánuje stavět plot v kombinaci s betonem, pak je ideální variantou využít gabionovou konstrukci pro tvorbu nejen podezdívky, ale také sloupků. Výhoda je nižší cena proti kameno-betonové stavbě a možnost snadné demontáže v případě potřeby.

České ploty s tradicí

Plot dotváří estetický vzhled nemovitosti, dává zahradě nový rozměr a je pomyslnou hranicí u vašeho pozemku. Mějte svůj plot vždy dokonale čistý, upravený a v perfektním stavu. Gabionové ploty nevyžadují žádnou speciální údržbu, vydrží věčně a navíc vykouzlí originální designový prvek pro vaši zahradu. Chcete mít dokonale krásný plot za zlomek ceny oproti klasickému vyzdívanému plotu? Obraťte se na naši firmu HK ploty. Specializujeme se na realizaci stavby plotů, kamenných zídek, zenturo plotů aj.

Jak postavit gabionový plot

České ploty se staví ukládáním gabionů na sebe. Běžná tloušťka je půl metru a do výšky dvou metrů není nutné vkládat vnitřní ocelovou výztuhu. Při stavbě je nutné použít zpevněné makadamové lůžko s hloubkou 40 cm s možností skládaného nebo sypaného kamene.

Ukládaný kámen – u ukládaného kamene se postupně na sebe ukládají dvě pohledové strany tak, aby na sebe kameny navazovaly.

Sypaný kámen – vyžaduje menší rozměry oček a kameny s menší hrubostí frakce.

Při stavbě menších plotů lze vytvořit úzké ploty se šířkou do 20 cm, kde je potřeba připravit základy. Do plotu se vkládají ocelové výztuhy. Kamenivo se ručně sype.

Nechte si postavit originální český plot

Gabionové ploty se těší stále větší oblibě. Důvodem je dlouhá životnost a nulová údržba. Oživte vzhled různými prvky. Naše firma nabízí například pro výplň plotu kovové ploty, dřevěné ploty apod. Gabionové ploty mohou sloužit jako volně stojící nebo protihlukové stěny. Náš tým specialistů vám pomůže při výběru vhodného typu gabionového plotu a provede realizaci celé stavby.