Luxusní vánoční dárky: klasika, která nezklame

Dárkem, který je mimo běžnou cenovou kategorii, potěšíte prakticky vždy. Pokud víte, že chcete rozmazlovat, ale uživili byste trochu inspirace, je pro vás tento článek. Navíc přidáváme super tip, jak i ten největší luxus pořídit levněji.

více v článku...

S kosmetikou neurazíte nikdy

Klasická sada se sprchovým gelem a deodorantem, kterých se před Vánoci objeví všude plno, je neutrální cesta, která je schůdná vždy. Kosmetika je ale také perfektní, pokud chcete něco speciálního. Místo do drogerie se ovšem vydejte do parfumerie. Parfumerie, např. Notino, totiž neprodávají jen vůně, ale nejrůznější kvalitní a značkovou kosmetiku. I již zmíněný „obyčejný sprcháč“ tu najdete v luxusních variantách od prémiových výrobců jako Vichy, Yves Rocher nebo Clarins. Opatrnější bychom byli, co se parfémů týče (protože ne vždy to, co voní vám, voní také někomu jinému) a maximálně na pozoru je třeba se mít u dekorativní kosmetiky. Pokud nevíte s naprostou jistotou, že si dotyčná nebo dotyčný přeje právě ten který produkt, raději to neriskujte.

Elektro je fajn, ale zkuste jiný přístup

Darování elektroniky je populární a často slaví úspěch, můžete být ovšem taky trochu nuda. Sluchátka, mobily, chytré hodinky… pěkné, ale ne úplně osobní. Máte-li s obdarovaným člověkem vztah, v němž si to můžete dovolit, je pěkné darovat spotřebiče a pomůcky pro péči o tělo. Není to totiž jenom věc, je to také zdraví a pohodlí, které zprostředkovaně darujete. Možná vás to překvapí, ale velký výběr takového zboží nabízí Dr Max. Pokud se bojíte, že si dárek druhá osoby vyloží jako náznak, že se o sebe nestarají, darujte místo sonického zubního kartáčku třeba přístroj pro masáž obličeje. I takové výrobky Dr Max prodává.

Místo oblečení zkuste módní doplňky

Jestli nám něco není jasné, tak je to obecná averze k měkkým dárkům. Možná vznikla někde v dětství, kdy jsme dostávali oblečení, které jsme potřebovali, místo hraček, které jsme chtěli. Jako dospělí ovšem nové oblečení milujeme. Jenže darovat ho je mnohem těžší. Bez vyzkoušení je to vždy trochu loterie, i když známe správnou konfekční velikost. Jednodušší, a rafinovanější, je vybrat módní doplněk. Sluneční brýle, hedvábný šátek, kožený opasek, peněženka… možností je nespočetně. Navíc je mnohem jednodušší vybrat správnou velikost peněženky, než blejzru. Pokud nevíce, co vybrat, nechte se inspirovat třeba aktuální nabídkou (či exkluzivními slevami) na Zalando Lounge.

Tajný trik: cashback místo slevy

Luxus není levný (proto je to taky luxus), ale levněji se pořídit dá. Ne vždy je ale čas čekat na slevu, zejména u vánočních dárků ne. Naštěstí je tu ale cashbackový portál Tipli.cz. Na rozdíl od slevy vám několik procent z ceny nákupu vrátí až po zaplacení, výsledný efekt je ale stejný – ušetříte. Abyste cashback získali stačí se na Tipli zdarma zaregistrovat a nákupy v e-shopech začínat proklikem právě z tohoto webu. Služba totiž funguje díky spolupráci Tipli a jednotlivých prodejců, a ti potřebují vědět, že vás na jejich stránky přivedlo Tipli. Samotný nákup pak probíhá, jak jste zvyklí. Tak neváhejte a objednávejte, aby všechny ty luxusní dárky stihly včas přijít.