Srovnání Surfshark x Kaspersky VPN Secure Connection Free: Kdo má lepší hodnocení

Která ze dvou VPN je lepší: Surfshark, nebo Kaspersky VPN Secure Connection Free? Proklepli jsme si obě VPN, spravedlivě je obodovali a výsledek je 9,4/10 – 6/10.

více v článku...

Naměřená rychlost Surfshark VPN proti Kaspersky VPN Secure Connection Free, která vítězí?

Hodnota rychlosti stahování a nahrávání dat patří mezi nejdůležitější parametry, platí to i o Surfshark VPN a Kaspersky VPN Free.

Průměr downloadu u první VPN dosáhl 155 Mb/s, průměrný výsledek druhé VPN byl 73 Mb/s. Surfshark se projevila o 82 Mb/s rychlejší nežli Kaspersky VPN Free.

Naměřený upload Surfshark činil 84 Mb/s. Kaspersky VPN Free v průměru dosahovala 83 Mb/s, čili je o 1 Mb/s pomalejší.

Posledním rychlostním parametrem byla odezva, u první VPN jsme naměřili 10 ms. Konkurentovi Kaspersky Secure Connection Free skript naměřil 15 ms. Čím nižší rychlost odezvy, tím lépe, takže Surfshark VPN ve srovnání byla 5 ms lepší.

Skóre recenze Surfshark vs. Kaspersky Secure Connection Free je zatím 7 /10 : 5/10.

Zvládne Surfshark VPN obejít ochranu Netflixu?

Dostatečná rychlost downloadu je důležitá pro bezproblémové odblokování Netflixu, Surfshark toto dokáže. VPN obvykle stačí zapnout a vybrat zemi, Kaspersky VPN Free Netflix odemknout nedokáže.

Díky VPN lze odblokovat také youtubová videa, která jsou v Česku skrytá, přičemž Kaspersky VPN Free takovou schopnost obsahuje. Druhá z VPN funkci obejití YouTube zámku obsahuje.

Při vybírání VPN se doporučujeme zaměřit také na ochranu před únikem DNS, podporu multi-hop připojení a BitTorrent. Kupříkladu Surfshark VPN nabízí ochranu před vyzrazením DNS a Kaspersky VPN Secure Connection Free třeba nezahrnuje white list.

V disciplíně „funkce“ je tak skóre 10 /10 versus 3/10.

Jak obstojí Surfshark v šíři nabízených zemí a serverů?

Nízká rychlost VPN může být způsobena nízkým počtem serverů, Surfshark VPN má pod křídly 3 200 serverů. V aplikaci Kaspersky VPN Secure Connection Free se uvádí 300 serverů. První z VPN jich tak nabízí o 2900 víc .

Dalším důležitým parametrem je počet zemí, který u Kaspersky VPN Secure Connection Free v době psaní článku byl 33. Druhá z porovnávaných VPN má 68, čili o 35 víc. Zde tak vítězí .

Za zmínku stojí také počet současně připojitelných zařízení, kterých Surfshark VPN zvládne neomezeně. Kaspersky VPN Secure Connection Free povolí současně připojit neomezeně zařízení. Úplný přehled vlastností najdete v článku VPN zdarma.

Jak platformy nabízí Surfshark a jaké zvládá Kaspersky Secure Connection Free?

Podporovaná zařízení patří mezi nejdůležitější parametry při výběru VPN, Surfshark VPN má v nabídce operační systém Android a zvládá přístroje iPhone. Druhá Kaspersky VPN Secure Connection Free operační systém iOS zabezpečí, přístroje s Androidem dokáže krýt.

Poskytování informací o uživatelích VPN se řídí zákony země, kde má společnost registrované své sídlo. Surfshark sídlí na Britských Panenských ostrovech. Provozovatel druhé VPN má kořeny v Rusku.

Aplikace Surfshark není v českém jazyce, Kaspersky Secure Connection Free česky nastavit lze.

V souboji podporovaných platforem dosáhla Surfshark bodového součtu 10/10, Kaspersky VPN Secure Connection Free získala hodnocení 9/10.

Srovnání ceny Surfshark VPN – Kaspersky VPN Free

Kaspersky VPN Free si lze předplatit zdarma, druhou z VPN můžete mít od 47 Kč měsíčně. Hodnocení obou VPN za poměr cena/funkce je 10/10 pro první z porovnávaných VPN a 10 /10 pro druhou VPN.