Autopůjčovna a její nabídka služeb

Měli jste dopravní nehodu nebo je vaše současné vozidlo v servise se kterým jste nepočítali, a vy potřebujete nejlépe ihned náhradní automobil na dlouho plánovanou dovolenou nebo na pochůzky a schůzky? Pak využijte služeb autopůjčoven, které vám auto půjčí nejen na hodinu nebo den ale i delší dobu jako je půl roku či rok. V autopůjčovnách si vyberete ze široké škály typů a značek automobilů od novějších vozů až po ty starší. Vybrat si můžete od nízké třídy až po luxusní vozy s možností krátkodobého či dlouhodobého zapůjčení. 

Nevíte, zda služby autopůjčovny jsou pro vás to pravé

Existují dva způsoby, jak si auto vypůjčit, záleží však na tom na jak dlouho a k jakému účelu budete vozidlo potřebovat. Ať už chcete vozidlo na krátkodobý či dlouhodobý pronájem zvažte, zda vozidlo opravdu potřebujete. Krátkodobý pronájem má oproti dlouhodobého pronájmu to velkou výhodu, a to v tom, že se nejedná o operativní leasing, který se vždy uzavírá na dobu určitou. Autopůjčovna pomůže i v případě potřeby pokrytí poruchy a opravy vašeho auta kdy víte, že oprava bude na delší dobu a vy nemůžete být jeden nebo dva měsíce bez vozidla. 

Krátkodobý x dlouhodobý pronájem 

Existují dvě varianty, které autopůjčovny svým zákazníkům nabízí. Záleží však na tom, k čemu a na jak dlouho vozidlo potřebujete, pokud jde o jednodenní výlet či týdenní výletování toulkami české krajiny.

Krátkodobý pronájem

První variantou je možnost vypůjčení si nového vozidla na krátkodobý pronájem, můžete tak auto mít k dispozici na hodinu, den nebo týden. Krátkodobý pronájem vozidla je opravdu pro jednodenní či týdenní výlety s rodinou, kdy máte jasně stanovený čas a datum na vrácení automobilu. Je velmi oblíbenou službou pro ženy, které nemají finance, jsou samoživitelky a chtějí si s dětmi vyrazit na výlet nebo dovolenou. 

Dlouhodobý pronájem také operativní leasing

Druhou variantou je dlouhodobý pronájem vozidla, který mají v oblibě především živnostníci, jedná se o tzv, operativní leasing, který lze sjednat až na 60 měsíců. Oproti krátkodobého pronájmu je zde veliká nevýhoda, a to v tom, že smlouva se uzavírá na dobu určitou a jste tím pádem vázání na dodržení podmínek. Operativní leasing je hodně podobný klasickému pronájmu osobního automobilu. Rozdíl mezi zapůjčením a operativním leasingem je ten, že u operativního leasingu je zpravidla délka na roka a více a po skončení leasingové smlouvy se jednoduše vozidlo vrátí společnosti anebo je tu také možnost si osobní automobil odkoupit. Pokud však chcete auto na krátkodobý pronájem pak zvažte variantu autopůjčovny.