Rozjezd podnikání stěhovací firmy

Založili jste si živnost či firmu a máte v plánu půjčit si transit nebo větší dodávku pro přepravu nábytku, matriálů či jiných potřebných věcí? Zvažte, která varianta pro vás bude lepší po provozní a finanční stránce. Jestliže hledáte pokrytí pronájmu vozidla na pár měsíců, než si našetříte na vlastní dodávku pak zvolte variantu dlouhodobého pronájmu.

Dlouhodobý pronájem

Dlouhodobý pronájem dodávek mají v oblibě především živnostníci a firmy, kteří začínají buďto začínají s podnikáním a nemají dostatek financí na vlastní vozy nebo potřebují pokrýt poruchu či rozsáhlou opravu současné dodávky, kterou ve firmě mají. Oproti krátkodobého pronájmu je zde veliká nevýhoda, a to v tom, že smlouva se uzavírá na dobu určitou a tyto podmínky jste nuceni dodržovat. Chcete-li vozidlo na pár měsíců je dobré si přesně stanovit termín, za případné opožděné vrácení dodávky vám budou účtovány sankce.

V dnešní době půjčovny dodávek nabízí vozidla prověřených technických stavů, které vás jen tak někde nenechají ve štychu. Nemusíte se tak obáva, že budete někde ještě řešit poruchu dodávky, která ani není vaše. Půjčení vozidel je v dnešní době trendem především pro mladistvé, kteří ihned po udělání řidičského průkazu nemají finance na vozidlo.  

Mám dluhy půjčí mi autopůjčovna vozidlo?

Máte dluhy nebo jste v seznamu registru dlužníků? Pro autopůjčovny je tato informace nezajímavá, autopůjčovny dodávek totiž neřeší vaše finanční problémy. Zajímá je pouze úhrada měsíční splátka či potřebná suma, kterou máte sjednanou v případě krátkodobého pronájmu.

Operativní leasing

Operativní leasing je oproti krátkodobého či dlouhodobého pronájmu výhodný v tom, že platíte měsíčně splátku, kterou si jasně při podpisu smlouvy nastavíte, a auto si po určité době můžete zakoupit. Operativní leasing se zpravidla sjednává na 1-3 roky, jinak by neměl význam a vaše dočasné půjčení vozidla by mohla vyřešit varianta vypůjčení vozidla na krátkodobý či dlouhodobý pronájem. Během jakéhokoli pronájmu vozidla si platíte pouze pohonné hmoty. Všechny poplatky za havarijní a povinné pojištění, pneumatiky a servisy vozidla hradí společnost.