Co se starými dřevěnými podlahami? Pomůže renovace parket

Dřevěná podlaha vyžaduje pravidelnou údržbu a jednou za čas důkladnou renovaci. Máte ve svém bytě dřevěné podlahy, které už jsou nevzhledné? Než kupovat novou dřevěnou podlahu, finančně výhodnější je její renovace.

Co dělat, když jste pod podlahovou krytinou našli dřevěné parkety?

Prochází váš dům či byt rekonstrukcí a vy jste po odstranění podlahové krytiny našli parkety? Poradíme vám, co s daným problémem. Rozhodně nedoporučujeme parkety vytrhávat nebo odstraňovat. Naše firma je specialistou broušení a renovace parket a má s tímto druhem podlah bohaté zkušenosti. Vlastníme celou řadu brusek vhodných pro jakékoliv broušení parket a masivních dřevěných podlah.

Kdy se pustit do renovace parket

Najít v dnešní době u sebe doma dřevěné parkety je doslova výhra v loterii. Dřevo je lukrativní přírodní materiál, který nikdy nevyšel z módy. Vlastně v posledních letech stále více stoupá na oblibě. Přitom cena dřevěných podlah je vysoká. Máte doma staré dřevěné podlahy? Pusťte se do jejich oprav!

Pokud jste se rozhodli pro renovace parket, pak je nutné splnit určitá kritéria technologických postupů tak aby nedošlo k poškození podlahy. V prostorách pro renovaci podlah by neměli probíhat žádné stavební, malířské či instalatérské práce. Mohlo by totiž dojít k poničení renovované podlahy, naopak broušení parket s sebou nepřináší žádná rizika spojených s poškozením ostatních interiérových prvků.

Renovace parket metodou broušení

Nejčastěji se renovace parket provádí metodou broušení. Díky tomu docílíme požadovaného vzhledu dřeva. Metoda broušení zbaví dřevo nečistot, zbytků lepidel, fleků od stojícího nábytku a téměř veškerých povrchových barevných změn. Parkety jsou pak při správné údržbě a vhodném užívání krásnou přírodní dřevěnou podlahou, která bude sloužit dalších několik desítek let. Naši zaměstnanci vám po renovaci parket doporučí vhodné čisticí přípravky, které dokážou znatelně prodloužit životnost podlah.

Jak probíhá renovace parket broušením?

Nejdříve je nutné dřevo pro broušení připravit, tj. odstranit vyčnívající hřebíky, oškrábat zbytky starých nánosů či nečistot, doložit místa kde parkety chybí, pokud se například hýbalo s příčkami apod. Značně poškozená prkna vyměníme za nová.

Samotné broušení parket pak zahrnuje několik mezibrusů s různou hrubostí brusného kotouče. Proces broušení odstraní vrstvu cca 1-2 mm do hloubky parket s ohledem na jejich poškození. Piliny z  broušení parket jsou zachytávány do vaků a následně jsou použity na tmelení spár či suků v podlaze. Finální povrchová úprava se pak skládá z několika vrstev laku, oleje či tvrdovosku.

Krásná podlaha na pohled i na dotek

Renovace parket ve finále dovede vaši podlahu k dokonalosti. Vyniknou přirozené vlastnosti dřeva, lakované parkety jsou lesklejší a odolnější vůči vodě, olej a vosk pak více podporují přirozenou kresbu dřeva a dávají podlaze více přírodní vzhled je nutné je ale po čase obnovovat.

Objednejte si renovace parket

Naše firma se specializuje na renovace parket a jiných dřevěných podlah již dlouhé roky. K práci používáme výhradně kvalitní stroje a osvědčené finální ochranné barvy/laky. Objednejte si u nás renovace parket a my oživíme i velmi zašlou či poničenou podlahu.