Kdy máte během stěhování nárok na volno?

Chystáte se na stěhování a potřebujete si v práci vzít volno? Víme, kdy musíte čerpat dovolenou a kdy vám zaměstnavatel poskytne placené volno.

Když chcete mít na stěhování více času

Stěhování hlavně v Praze vyžaduje dostatek času pro přípravu, vynesení všech věcí a poté přepravu na novou adresu. Stěhování je samo o sobě náročný proces. Přestěhujte celou svou domácnost v klidu a bez zbytečných stresů. Pro všechny případy doporučujeme vzít si pár dní volno. Věděli jste, že jsou situace, kdy máte nárok na volno ze zákona? Zjistili jsme pro vás v naší firmě Stěhování levně Praha, za jakých podmínek máte u svého zaměstnavatele nárok na dovolenou. Tak ji neváhejte čerpat!

Kdy vzniká zaměstnanci nárok na stěhování ze zákona:

Pro uplatnění nároku na volno během stěhování se rozlišují dva důvody:

1. stěhování z osobních důvodů

2. stěhování v zájmu zaměstnavatele

V zákoníku práce se jedná o překážky v práci na straně zaměstnance a zaměstnavatele.

Vezměte si placené volno na stěhování

Čeká vás stěhování po Praze nebo do jiných částí republiky? Pokud jste zaměstnanec, máte nárok na volno pro stěhování v případě, že se váš zaměstnavatel stěhuje například do jiného města a spolu s ním i vy. V praxi asi nejčastějším příkladem je, kdy se firma rozrůstá o novou pobočku ve vzdáleném městě a spolu s ní musí zaměstnavatel přestěhovat i zaměstnance. V těchto případech je zaměstnavatel povinen vždy volno na stěhování proplatit.

kdy musíte čerpat neplacené volno na stěhování

Potřebujete si vzít volno pro stěhování, když se stěhujete ze svých soukromých důvodů? Pak můžete svého zaměstnavatele požádat o neplacené volno. Osobní důvody jsou rozuměny například kvůli výpovědi nájemní smlouvy, koupě nového bytu, domu apod.

Jak dlouho můžete mít volno pro stěhování?

Ať už máte nárok na placené nebo neplacené volno na stěhování, můžete si vzít volno nejvýše dva dny.

Stěhujte se bez starostí v Praze a okolí

Termín stěhování máte daný. Až si budete plánovat čerpání dovolené, pak doporučujeme také rezervovat termín v naší stěhovací firmě, která vás přestěhuje v Praze i po celé České republice. My si pro vás rezervujeme termín v kalendáři a v domluvený čas k vám přijedou naši stěhováci. K jednoduššímu stěhování vám půjčíme obalový materiál, krabice nebo boxy.