Mobilní domy: známe jejich výhodu i nevýhodu

Kdo by nechtěl okamžitě po koupi pozemku bydlet ve svém? Popřemýšlejte o pořízení celoročního mobilního domu. Mobilní domy lze usadit na kterýkoliv pozemek, bez nutnosti pořízení stavebního povolení.

Celoroční i sezónní mobilní domy jsou IN

Chcete získat na svém pozemku chatu nebo rovnou několika-ložnicový rodinný dům bez nutnosti vyřízení stavebního povolení? Naše celoroční mobilní domy jsou cenově dostupnou, rychlou a ekologickou cestou za vlastním bydlením. Využijte všech výhod celoročních mobilních domů. Jsme specialisté na domy, které nemusí mít vlastní základy!

Jsme specialisté na celoroční mobilní domy

Naše firma pro své zákazníky vyrábí celoročně obyvatelné moderní mobilní domy. K výrobě používáme špičkové materiály. Na přání jsme schopni vyrobit i sezonní mobilní domy a provést  modifikace nabízených typových mobilních domů.

Vyberte si jednu z nabízených variant střešní krytiny, vnějšího pláště i vnitřního vybavení. Díky naší pestré nabídce si přizpůsobíte svůj celoroční mobilní dům přesně podle vašich představ. Získáte tak originální mobilní dům, který perfektně zapadne do okolní zástavby.

Všechny mobilní domy vyrábíme v ČR v našich výrobních prostorách. Všechny celoročně mobilní domy jsou kolaudovatelné. Na pozemek klienta rádi mobilní dům přivezeme, za pomoci jeřábu usadíme a připojíme na sítě. Díky zkušenostem jsme schopni rovněž připravit betonové patky či zemní vruty pro usazení domu, dále jsme schopni po pozemku také rozvést sítě. Díky splnění všech zákonných norem garantujeme energetickou náročnost budovy. Izolace stříkanou pěnou dosahují naše  mobilní domy nízké energetické náročnosti.

Hlavní výhody mobilních domů

Velkou výhodou celoročního mobilního domu je nízká pořizovací ceny. Za čtvrt až půl milionu můžete mít ihned k dispozici prostorný dům. Výhodou je rychlá realizace a absence stavebního povolení, díky čemuž můžete bydlet i během několika dnů.

Všechny naše mobilní domy jsou vyrobené z kvalitních materiálů. Nízké náklady na provoz šetří vaši peněženku. Obvykle jsou z velké části zkonstruované z přírodních materiálů, po skončení jejich životnosti můžete takřka vše recyklovat. Pokud byste se po nějaké době rozhodli ke změně bydlení, můžete mobilní dům prodat případnému zájemci, který jej snadno převeze na svůj pozemek.

A jak je to s napojením na sítě? Odpad z mobilního domu lze napojit na septik či kanalizaci. Pro zapojení elektřiny lze mobilní dům napojit na inženýrské sítě nebo pořídit solární kolektory. Tak vznikne zcela soběstačný dům. Naše celoroční mobilní domy jsou nenáročné na údržbu.

Nevýhody mobilních domů

Všechny domy mají své nevýhody a to platí i u mobilních domů. I když v tomto případě je nevýhod opravdu málo. Největší nevýhodou je nutnost pořízení vhodné manipulační techniky. Naše společnost však doveze váš vybraný celoroční mobilní dům až k vám na zahradu a pomůže s jeho ukotvením, proto starost se sehnáním těžké manipulační techniky zcela odpadá.

Mobilní domy mají omezenou životnost. Dobře zkonstruovaný a pravidelně udržovaný mobilní dům však nabízí bydlení mnoho desítek let.  Počítejte také s menšími obytnými prostory. Mobilní domy jsou zpravidla malé a určené spíše pro celoroční obývání 2 až 3 osob. Pro početnou rodinu není tento způsob bydlení zpravidla dostatečný.