Instalatér Praha radí: jak vyčistit ucpaný odpad v umyvadle a dřezu

Špatně odtékající voda v umyvadle nebo dřezu je nepříjemnou záležitostí. Mnohdy pomůže pár chytrých vychytávek, jindy je nutné volat odbornou pomoc. Jak na ucpaný odpad svépomocí?

Čištění odpadu gumovým zvonem nebo ruční pumpou

Nejrychlejším a v domácích podmínkách nejúčinnějším čištěním odpadů bývá za použití gumového zvonu nebo ruční pumpy. Jak vyčistit odpadní rouru zvonem? Stačí dřez naplnit horkou vodou a ucpat případné jiné výpustě. Na hlavní výpusť přisajeme zvon. Začneme rychle pumpovat, tak, aby voda po pumpování odtekla pryč z dřezu, resp. aby se vytvořil pěkný vodní vír, jenž je znamením, že voda odtéká znovu dobře.

Odmontování sifonu

Nejdříve ze všeho dejte pod sifon kbelík, radí instalatér Praha. Poté rozmontujte sifon pomocí hasáku na trubky. Může to jít i ručně. Vypusťte ze sifonu vodu a vyndejte přebytečné nečistoty, z vnitřku sifonu, včetně těch, co jsou hlouběji usazené ve všech směrech potrubí. Instalatér Praha v této fázi doporučuje také vyměnit těsnění sifonu.  Po dokončení práce a čištění sifonu vše opět sešroubujte dohromady.

Čištění pružinou

Další účinnou mechanickou pomůckou pro čištění odpadu je instalatérská pružina. Základem její funkce je natlačit pero na místo, kam se normálně nedostanete. Natlačování probíhá tak, že točíte klikou a pružina se postupně dostává tam, kde je místo ucpané. Po dosažení ucpaného místa se točí obráceně. Postupně pero očisťujeme, aby se nám nepořádek z odpadu nedostal do místnosti.

Zavolejte si odbornou pomoc, když selžou všechny varianty

Někdy se může stát, že zvláště hodně zanesený sifon nelze běžnými domácími pomocníky vyčistit. V takovém případě doporučujeme kontaktovat specialistu. Náš instalatér Praha vám pomůže s odstraněním i hluboko usazených nečistot v odpadních trubkách. Navíc provede kompletní revizi vašich trubek i elektrospotřebičů, napojených na vodu a odpad.