Existují levné palubky?

Palubka je již po řadu let velmi oblíbeným a všestranným řešením do mnoha exteriérů či interiérů. Samozřejmě je důležité vědět, jaká je zhruba cena palubek. Existují také levné palubky? Třeba říci, že cena palubek je individuální. Originál však pochází výlučně z jehličnanů. Jeho cena se pohybuje zhruba na úrovni 300 až 1000 Kč za metr čtvereční. Samozřejmě i nejlevnější palubky můžou mít vynikající kvalitu.
Pamatujte však, že palubky se vyrábí ve dvou kvalitativních třídách. Třída I. Se vyznačuje větší kvalitou zpracování a je vhodné ji použít do interiéru nebo na stavby, které jsou méně náročné. Nejlevnější palubka má kvalitativní třídu II. a tvoří ji desky, které byly vyřazeny z kvalitativní třídy I. Vždy má však skvělé využití, přestože se většinou vyznačuje nepravidelnou barevností, mírným přičerněním dřeva nebo suky. Přesto má vynikající a kvalitní perodrážku.
Nejlevnější palubky je vhodné použít pro méně náročné realizace nebo třeba pro obklad budov a všude tam, kde není primárně nezbytná estetická stránka. Vezměte skutečně v úvahu to, že má vynikající funkčnost a cenu. Nejlevnější tatranský profil je právě ten polský. Druhou třídu koupíte zhruba za 200Kč za metr čtvereční a první třídu za zmiňované 300 Kč/m2 a více.
Jednou z možností, jak vyřešit tuto levnější variantu je barevný nátěr. Levné palubky budou mít pro vás skvělé využití například také v podkroví nebo jako součást oplocení. Skutečně v konečném důsledku závisí na tom, co od palubek očekáváte a kde jej chcete umístit. Při správné údržbě si však můžete být jisti, že obě kvalitativní třídy si zachovají stejnou kvalitu a trvanlivost.