Jak pečovat o bazén: ušetřete si čas kvalitní plachtou

Bazénové plachty zajistí dokonale čistou vodu a zjednoduší čištění stěn bazénu. Ušetřete si čas a energii zdlouhavým čištěním bazénu a užívejte si dokonale čistou vodu po celou sezonu.

Jak čistit bazén na jaře

Bazén je krásný zahradní doplněk a nepostradatelný parťák v letních horkých dnech. Aby voda v něm byla dokonale čistá a krásně průzračná, vyžaduje pravidelnou péči a údržbu. Zjednodušit si péči o bazén můžete jednoduše a to zakrytím ochrannou fólií kdykoliv bazén nevyužíváte.

Nejvíce práce s čištěním bazénu bývá na jaře. Před prvním napuštěním bazénu je nutné všechny stěny opláchnout čistou vodou za použití gelového čističe, který odstraní veškeré nečistoty, mastnotu a bakterie. Ani následná údržba bazénu se nesmí podceňovat. Bez prevence se křišťálová voda brzo zakalí. Je proto nutné pečovat také o trysky a to použitím vhodné chemie.

Ochrana hladiny bazénu bazénovou plachtou

Voda se dá ochránit také tím, že před vstupem do bazénu použijete bazének pro očištění chodidel. Nečistoty v bazénu, které lpí na lidském těle, vedou k tvorbě zákalů a řas. Proto doporučujeme před vstupem do bazénu použít například zahradní sprchu, instalovanou v těsné blízkosti bazénu. Zahradní sprchy jsou navrženy moderním designu, které se dají dokonale sladit s terasou i okolím bazénu. Díky sprše povznesete své domácí wellness na lepší úroveň a zároveň ochráníte vodu v bazénu před zakalením.

Nezapomeňte vodu pravidelně desinfikovat

Voda v bazénu musí být neustále desinfikovaná, aby nedošlo k přemnožení bakterií. Průběžně během sezony kontrolujte koncentraci chloru ve vodě a zároveň bazénu dopřejte takzvanou šokovou terapii chlorem. Zajistíte tak kompletní odstranění všech druhů bakterií, řas a mikroorganismů. Vločkování vody odstraní nečistoty a zákaly, které se díky molekulám v chemikálii shluknou a snáze zlikvidují.

Objednejte si bazénové plachty na míru

Aby byl váš bazén maximálně chráněn před poletujícími částicemi, je nutné použít bazénové plachty. Ty také ochrání nechtěný pád domácích mazlíčků a dětí do vody. Naše bazénové plachty jsou schopné udržet zatížení dospělé osoby o hmotnosti 85 kg a rovnoměrné zatížení sněhovou pokrývkou ve výšce 15 cm. Z bezpečnostního hlediska je plachta určená pro ochranu před náhlým pádem do bazénu. Není určena jako pochozí plocha. S našimi plachtami budete mít jistotu, že vaše děti i domácí mazlíčci jsou maximálně chráněni před pádem do vody.