Jak si vybrat kvalitní levnou dřevostavbu na klíč

Při plánování budoucnosti se mladí lidé často přiklánějí ke svatbě vlastního rodinného domu. Co ale dělat, když je rodinný rozpočet finančně omezený a touha po novém domě je veliká? Pomoc je jednoduchá. Levná dřevostavba na klíč.

Když je cena až na prvním místě

V současnosti dosáhnout na hypotéku, která pokryje dům vašich snů, je takřka nemožné. Banky i přes to, že máte nějaké naspořené peníze, vám poskytnou jen velmi omezený rozpočet, za který musíte svůj dům ještě vybavit. Není proto divu, že se mnoho našich zákazníků se rozhoduje podle ceny. Proč si tedy mladí lidé vybírají levné dřevostavby na klíč? Důvody jsou jasné. Jejich rozhodnutí se odvíjí od výše hypotéky přes omezené možnosti až po snahu ušetřit. Na cenu má samozřejmě vliv vývoj trhu a další ekonomické faktory. Bohužel u mnoho stavebních společností, specializující se na stavbu levných dřevostaveb, nabízí za málo peněz málo muziky.  

Investorům vždy říkáme, že je potřeba brát v úvahu, že rodinný dům je investice na mnoho desetiletí. Většina rodin chce také dům odkázat dětem či vnoučatům. Cena a kvalita musí být v odpovídajícím poměru. Nikdy se nevyplatí šetřit na kvalitě materiálu a nosné konstrukci. Na stavebním trhu je velká konkurence. I velké firmy často nabízejí dispozičně jednoduché domy, které lze zakoupit do dvou milionů korun. Přitom jsou kvalitní i prostorné. Naše firma se specializuje na stavbu levných dřevostaveb na klíč, které vynikají kvalitní konstrukcí, použitými materiály a perfektně provedenými stavebními pracemi.

Jak postavit levnou dřevostavbu na klíč a nenaletět záškodníkům?

Kde je poptávka, objeví se zákonitě i nabídka. Po boomu dřevostaveb v posledních letech se objevila i celá řada neodborných firem, které nabízí velmi levné dřevostavby na klíč. Takovým firmám ale často chybí know-how i technologie. Všem našim klientům doporučujeme, obrátit se na renomovanou firmu. Když si nejste jisti s historií firmy, nechte si ukázat jejich postavené domy, požádejte majitele o krátký rozhovor nebo si nechte představit vzorový dům.

Nerozhodujte se podle nejnižší ceny na trhu

Nízká cena může být velké lákadlo. Pozor na situaci, kdy vás nekvalitní stavba po pár letech může stát mnoho starostí. Navíc odstranění konstrukčních vad je velmi drahé, pokud vůbec takové vady odstranit lze. Vyberte si ty nejkvalitnější dodavatele levných dřevostaveb na klíč.

Jak vybrat kvalitní stavební firmu 

1. Kvalitní firma bude členem Asociace dodavatelů montovaných domů (ADMD) – to je první a hlavní kritérium pro výběr stavební firmy. Asociace podle přísných měřítek dbá na to, aby členové dodržovali platné normy a měli certifikace kvality. Navíc kvalitu staveb pravidelně kontroluje pomocí auditů. Asociace se také zaměřuje na osvětu a nabízí bezplatné poradenství, nebojte se zeptat na kvalitního dodavatele.

2. Zjistěte si vše o historii firmy a sledujte jejich reference  – znalosti v oblasti dřevostaveb nezískáte přes noc. Firma by měla mít odpovídající historii a zázemí. Pokud je o čem mluvit, stavitelé se tím rádi pochlubí. Čtěte reference, jeďte se podívat na jejich hotové domy. Nezapomeňte navštívit také vzorové domy a dobře si prohlédněte provedení, zajímejte se o to, jak dlouho tyto domy stojí.

3. Nechte si ukázat odborné certifikace a normy – Na stavbu dřevostaveb se vztahuje celá řada našich i zahraničních norem. Držitelé certifikace musí splňovat přísná kvalitativní kritéria. Zeptejte se na jejich certifikáty.