Jak vybrat zahradní domek?

Pokud disponujete větším prostorem na vašem pozemku, zahradní domek může být skvělým řešením, jak jej využít. Před jeho výběrem je však dobré zvážit několik důležitých otázek tak, aby plnil svůj účet a také aby vám přinášel co nejvíce radosti.

Někteří lidé preferují menší přístřešek, který bude sloužit spíše na nářadí a jiní chtějí zase plnohodnotný letní domek. Skvělou zprávou ovšem je, že na takový zahradní domky nebudete potřebovat stavební povolení ani ohlášení. Důležité je však zapamatovat si, že je třeba vždy dodržet vzdálenost 2 metry od sousedního pozemku.

V každém případě, před uskutečněním samotného rozhodnutí si rozmyslete odpovědi na několik důležitých otázek:

Jak chcete váš zahradní domek využívat?

Jak jsme již zmiňovali, dřevěný domek může sloužit pro více účelů. Pokud potřebujete do něj uskladnit zahradní nábytek, nářadí či sportovní náčiní, postačí vám i menší domeček. Pokud však chcete, aby byl váš zahradní domek vybaven také prostorem k sezení nebo letní kuchyní, určitě budete potřebovat větší prostor. Takový domeček bude ovšem skvělý na trávení času například přes léto s vašimi přáteli.

Právě s touto otázkou souvisí i další, a tou je, kolik prostoru budete v domku potřebovat. Když budete přesně vědět, jak jej chcete využívat, dá vám to odpovědět na otázku ohledně jeho prostoru. Potřebujete v něm mít dílenský stůl, police nebo jiné věci, které se vám nevejdou do domu? Případně chcete mít v něm naopak plnohodnotnou kuchyni.

Jaký materiál využijete k výrobě zahradního domku?

Zahradní domky jsou nejčastěji vyrobeny ze dřeva, případně z OSB desek. Naopak zděné domky jsou o něco bezpečnější a také nemusíte věnovat velkou pozornost jejich údržbě. V neposlední řadě může být vhodnou možností i montovaný zahradní domek.

Tak či onak, takový zahradní domek určitě nebudete litovat a přinese vám mnoho radosti během celého roku.