Opál je krásný kámen, který má mnoho různých barev

Opál je krásný kámen, který má mnoho různých barev. Vyskytuje se v Austrálii a používá se ve šperkařství. opál může být modrý, zelený, bílý nebo dokonce růžový. Je to velmi oblíbený kámen na prsteny a náušnice. Opál je také kamenem narození pro měsíc říjen.

Opály byly poprvé objeveny v Austrálii a odhaduje se, že 95 % světových opálů pochází právě odtud. V Austrálii se nacházejí některé z nejznámějších opálových dolů, včetně dolu Lightning Ridge, který produkuje černé opály.

Ve starověku byly opály považovány za magické kameny s mnoha různými schopnostmi. Někteří lidé například věřili, že opály mají moc léčit nemoci a dodávat sílu v boji s nemocemi.

Opály jsou skutečně úžasné kameny s dlouhou a zajímavou historií. Vyskytují se v mnoha různých barvách, takže jsou ideální pro jakýkoliv typ šperku. A při správné péči mohou opálové šperky vydržet celý život!

Chcete se dozvědět více o dalších zajímavostech, módě či špercích nebo drahých kamenech? Mrkněte na náš blog. Můžete si zde například přečíst zajímavosti o módní společnosti Sinsay nebo například o Mohito.