Syté a příjemné barvy do interiéru – to radí i malíři Brno

Moderní životní rytmus bohužel mnohdy lidské představy o přirozenosti barev podceňuje. K dosažení harmonie v obývacím pokoji, a nejen tam, je potřeba jasná představá o kompatibilitě barev. Aby se člověk v místnosti nebo rovnou v celémbytě cítil opravdu spokojeně, je potřeba věnovat se barvám v interiéru trochu podrobněji. Vymalovat pokoj může tedy vypadat jako zdánlivě jednoduchý úkol, ale už na ten druhý pohled je mnohem lepší si na to pozvat odborníky. Tady mohou pomoci i malíři Brno.

více v článku...

Barvy

Barvy se samozřejmě liší odstíny, ale lze je zařadit do dvou vekých skupin. Jsou teplé a studené. Mezi teplé barvy patří červená, žlutá, oranžová. Studené jsou zastoupeny odstíny ledové, tedy modré, fialové, zelené. Bílá, černá, šedá -jsou pak univerzální barvy. Dají se kombinovat s několika druhy jiných barev, ale vede určitě bílá, která se dá zkombinovat v podstatě se všemi barvami z palety. Přidáním černé barvy do nějakého odstínu, je tato barva bohatá, bílá zase dodává světlost a mění ji v pastelovou. Díky příměsi šedé k hlavní barvě je tato barva tlumená. Možností je mnoho. O tom se ale člověk může poradit s odborníky, své služby nabízí i malíři Brno.

S výběrem vhodné barvy poradí také malíři Brno

Při výběru barvy je určitě na místě, zvážit následující poznatky:

  • Požadované barvy v interiéru by měly být určeny stylem designu.
  • Pro zdůraznění jsou vhodné syté barvy.
  • V místnosti je možné použít maximálně tři odstíny jedné barvy.
  • Zvolit vhodný odstín, zejména co se týká dětských pokojů.
  • Není třeba se bát kombinací.

Jaké barvy jsou vhodné do dětského pokoje

Děti mají všeobecně rády barevnost a kombibaci různých barevných odstínů. V případě, že se člověk chce věnovat malování dětského pokoje, je třeba zvážit několik důležitých bodů, které budou nápomocny při správném výběru barvy. Zejména musí člověk zvážit věk dítěte, protože určitě bude jinak vypadat pokoj malého batolete, jinak školáka a jinak mladého teenagera. Kromě toho stojí za to věnovat pozornost specifikům samotného dětského pokoje. Jsou situace, kdy se odstíny, které se samotnému majiteli zamlouvají, z nějakého důvodu nehodí pro danou místnost. Každopádně na vymalování dětského pokoje by si měl každý dát opravdu záležet. A děti to dokážou ocenit. Dětské pokoje jsou vhodné vymalovat pastelovými barvami, které nejsou tolik traumatizující, jako jsou barvy jiného odstínu.

Bílá

Bílou barvu lze považovat za královnu mezi barvami. Všestranná bílá je také skvělou odpovědí na otázku, proč by měla být místnost vymalována právě bílou. Světlá místnost má příznivý vliv na náladu lidí a dokonale odráží sluneční světlo a umělé světlo. Velké množství této barvy však podvědomě vyvolává pocit zdrženlivosti. Bílý strop v místnosti je docela přijatelný, ale stěny natřené bílou barvou ve spojení se světlým nábytkem mohou zadržovat nadšení a inspiraci dítěte. Pro školku je lepší zvolit mléčnou, krémovou nebo béžovou barvu. Pokud se člověk rozhodne vymalovat stěny v těchto odstínech, lze přidat světlé detaily v podobě nábytku a dalších dekorativních prvků. Se vší mohou pomoci nejen malíři Brno.