Tipy, jak snadno položit dřevěnou, vinylovou i plovoucí podlahu

Chystáte se na pokládku dřevěné podlahy? Máme pro vás jednoduché tipy, jak položit dřevěnou podlahu snadno a rychle a to i ve starých domech.

Plovoucí způsob pokládky dřevěných podlah

V současnosti je nejčastěji používaným způsobem pokládky dřevěných podlah takzvaný plovoucí způsob. Ten je možný provádět s dřevěnou podlahou s takzvaným click systémem. Tímto způsobem se pokládají vrstvené podlahy, výjimkou nejsou ani masivní plovoucí podlahy.

Jak postupovat při plovoucím způsobu pokládky podlah

Aby byl výsledný efekt dokonalý, je nutné před samotnou pokládkou podlahy plovoucím způsobem vyhladit podklad. Na takto připravený podklad se položí parotěsná fólie a podložka kročejového hluku. Pokud máte v interiéru instalované podlahové topení, nedáváme parotěsnou fólii a použijeme podložku vhodnou pro podlahové topení.

Pak už stačí jednotlivé podlahové dílce pokládat volně na podložku. Jejich spojení zabezpečuje buď speciální suchý zámek, nebo se lamely slepují v peru a drážce. Proč se tomuto způsobu říká plovoucí? „Protože podlaha není pevně spojena s podkladem, vlastně plave nad podkladem a lépe může reagovat na změny klimatu v místnosti.“ Světluje náš technik z firmy Podlahy Praha.

Jak na lepení dřevěných podlah v pásech

Pokud chcete docílit vysokého kročejového komfortu, pak jednoznačně doporučujeme volit pružné lepení podlahy. Tento způsob pokládky sníží úroveň hluku až o 14 dB.  Při chůzi pocit příjemné akustiky celoplošně lepené podlahy. Po položení okamžitě uživatelná podlaha.

Celoplošné lepení dřevěných podlah

Nejsložitější, ale také nejlepší pokládka dřevěných podlah je celoplošným lepením. To však vyžaduje dokonale rovný a pevný podklad. K lepení se používá několik typů lepidel na bázi disperzní, syntetické nebo polyuretanové. Volba vhodného lepidla závisí na typu podlahy. Nanáší se na podklad ozubenou stěrkou a jednotlivé podlahové dílce se pokládají bezprostředně po jeho nanesení. Při tomto způsobu pokládky opět regulujete kročejový hluk na minimum. Podlaha je pevná, tuhá a příjemná na chůzi.

 Nechte si položit podlahu odborně

Chystáte se položit plovoucí, vinylovou nebo dřevěnou podlahu? Kontaktujte naše specialisty. Náš tým z firmy Podlahy Praha vám zajistí precizní položení všech druhů podlah. Provádíme pokládku podlah Praha i v jejím širokém okolí.